Mi a különbség az ASTM A350 LF1 LF2 LF3 között?

Sep 24, 2020

Különbség az ASTM A350 LF1 LF2 LF3 között

ASTM A350a szabványos specifikáció, amely a szén- és alacsony{0}}ötvözött acélból készült kovácsolt vagy gyűrűs-peremekre, kovácsolt szerelvényekre és szelepekre vonatkozik, amelyeket elsősorban alacsony hőmérsékletű-hőmérsékletű szervizelésre terveztek, és bevágásos szívósságvizsgálatot igényelnek. A megfelelő ASME vagy API méretszabványok szerint gyártják őket. A kovácsolt darabok készülhetnek bugákból, tömbökből, tuskóból, lapokból vagy rudakból meleg{5}}kovácsolási eljárással. Az acélnak teljesen kopottnak és finom{7}}szemcsésnek kell lennie. Az ASTM A350 számos fokozatot és osztályt fed le: LF1, LF2, LF3, LF5, LF6, LF9, LF787; és 1. osztály, 2. osztály, 3. osztály.


  • ASTM A350LF1: Alacsony{0}}hőmérsékletű alap szénacél; -29 fokig használható; alacsonyabb szilárdság és szívósság jellemzi; általános alacsony hőmérsékletű csőrendszerekben használják.

  • ASTM A350LF2: Leggyakrabban használt alacsony hőmérsékletű-szénacél; -46 fokig használható; csövekhez, szelepekhez és szerelvényekhez használható hideg környezetben.

  • ASTM A350LF3: 3,5% Nikkel, 0,20% Szénötvözött acél; -101 fokig használható; kifejezetten kriogén körülményekhez, LNG (folyékony földgáz) létesítményekhez és poláris környezetekhez tervezték.


ASTM A350LF1LF2LF3 kémiai összetétel

Fokozat

C

Mn

P

S

Si

Ni

Kr

Mo

Cu

Nb

V

N

LF1 fokozat

0.30

0.60-1.35

0.035

0.040

0.15-0.30

0,40 max

0,30 max

0,12 max

0,40 max

0,02 max

0,08 max

...

LF2 fokozat

0.30

0.60-1.35

0.035

0.040

0.15-0.30

0,40 max

0,30 max

0,12 max

0,40 max

0,02 max

0,08 max

...

LF3 fokozat

0.20

0,90 max

0.035

0.040

0.20-0.35

3.3-3.7

0,30 max

0,12 max

0,40 max

0,02 max

0,03 max

...


Az A350 LF1 LF2 LF3 mechanikai tulajdonságai

Mechanikai tulajdonságok

Szakító, min, ksi[MPa]

Hozam, min, ksi[MPa]

Megnyúlás, %(perc)

LF1

60-85 [415-585]

30[205]

25

LF2

70-95 [485-655]

36[250]

22

LF3

70-95 [485-655]

37.5[260]

22

Factory ASTM A350 LF1 LF2 LF3 Flange Fittings


Mi az az A350 LF1 anyag?

ASTM A350 LF1egy alacsony{0}}hőmérsékletű szénacél (LTCS) kovácsolási minőség. Kémiai összetétele a következőket tartalmazza: C kisebb vagy egyenlő, mint 0,30%, Mn 0,60–1,35%, Si 0,15–0,30%, P legfeljebb 0,035%, és S legfeljebb 0,04%. Normalizáló hőkezelést igényel, és Charpy V{10}}bevágásos ütéstesztnek kell alávetni -20°F-on (-29°). Kovácsolt karimákban, szerelvényekben és szelepekben alkalmazzák.


Mi az az ASTM A350 Grade LF2 anyag?

ASTM A350 LF2az alacsony hőmérsékletű{0}}szénacél kovácsolás legszélesebb körben használt minősége. Normalizáló kezelést igényel, és Charpy V{2}}bevágásos ütéstesztnek kell alávetni -50°F-on (-46°). Az ASTM A350 Grade LF2 kémiai összetétele megegyezik az LF1-ével (C kisebb vagy egyenlő, mint 0,30%, Mn 0,60–1,35%, Si 0,15–0,30%, P legfeljebb 0,035%, S kisebb vagy egyenlő, mint 0,04%); azonban az a350 lf2 folyáshatár (250 MPa) magasabb, mint az LF1.


Az A350 LF2 minőségű acél egy szénötvözet acél, amelyet úgy terveztek, hogy növelje a szilárdságot és a korrózióállóságot. Gyakran használják alacsony hőmérsékletű-alkalmazásokban, amelyek optimális szívósságot és rugalmasságot igényelnek.


Mi az az A350 LF3 anyag?

ASTM A350 LF3„3,5%-os nikkelacélnak” vagy „3,5-nikkelacélnak” is nevezik, és rendkívül hideg környezetben való használatra tervezték. Kémiai összetétele a következőket tartalmazza: C kisebb vagy egyenlő, mint 0,20%, Mn legfeljebb 0,90%, Si 0,20–0,35%, Ni 3,3–3,7%, P legfeljebb 0,035%, és S legfeljebb 0,04%. Normalizált és temperált hőkezelést igényel a megfelelő alacsony hőmérsékletű szívósság biztosítása érdekében. A Charpy V-bevágásos ütési tesztet -150° F (-101°) hőmérsékleten végezték.


Az ASTM A350 LF3 egy 3,5 Ni-tartalmú acél, amelyet elsősorban a nulla alatti hőmérsékletű alkalmazásokhoz használnak. Akár -101 Celsius-fok (150 Fahrenheit-fok) hőmérsékletet is képes ellenállni, így ideális kriogén alkalmazásokhoz.


Mi a különbség az 1. osztályú és a 2. osztályú SA 350 LF2 között?

  • ASME SA 350 LF2 1. osztály: Az ütési vizsgálatot -50 °F (-45,6 fok) hőmérsékleten végzik, és átlagosan 15 láb font ütési energiát kell elérni. Alkalmas általános alacsony hőmérsékletű üzemi körülményekre.

  • ASTM A350 Grade LF2, 2. osztály: Az ütésvizsgálatot viszonylag enyhébb, 0°F (-18°) hőmérsékleten végzik el, de magasabb, 20 ft-lbs átlagos ütközési energiát kell elérni. A 2. osztály olyan alkalmazásokhoz alkalmas, amelyek ütésvizsgálatot igényelnek, de a környezeti feltételekhez közelebbi hőmérsékleten működnek.


ASTM A350 lf2 ekvivalens anyag

  • Kovácsoltságok:ASTM A105/A105N

  • Csövek: ASTM A333 Grade 6

  • Szerelvények: ASTM A420 WPL6


Ez az acélfajta kiváló szívóssággal rendelkezik, és ellenáll a kén, foszfor és az ötvözet egyéb elemei miatti ridegedésnek.


Jó hegeszthetősége alkalmassá teszi nyomástartó edényekben és csőrendszerekben való használatra, amelyek szélsőséges hőmérsékletnek vagy zord környezetnek vannak kitéve.


GYIK:

1. Mi a fő különbség az ASTM A350 LF1 és az LF2 között?

Az elsődleges különbség a kémiai összetételben és a szakítószilárdságban rejlik. Míg mindkettő alacsony hőmérsékletű szénacél, az LF2-nek magasabb a mangán (Mn) tartalma és valamivel nagyobb a minimális szakítószilárdsága (485 MPa szemben az LF1 415 MPa-val). Következésképpen az LF2-t szélesebb körben használják és raktározzák az olaj- és gáziparban kiváló mechanikai tulajdonságainak köszönhetően.


2. Használható az ASTM A350 LF2 LF1 helyett?

Igen, az ASTM A350 LF2 általában az LF1 frissítésének számít. Mivel az LF2 alacsony hőmérsékleten nagyobb szilárdsági és hasonló ütésállósági követelményekkel rendelkezik, jellemzően megfelel az LF1 követelményeinek. A mérnököknek azonban ellenőrizniük kell, hogy az adott projekt kémiai korlátozásai (például szén-dioxid-egyenérték) megfelelnek-e az LF2 tulajdonságainak a helyettesítés előtt.


3. Mi az ASTM A350 LF1 ütésvizsgálati hőmérséklete?

Az ASTM A350 LF1-et alacsony-hőmérsékletű kiszolgálásra tervezték, és jellemzően Charpy V-bevágásos ütésteszt szükséges -20 °F (-29 °F) hőmérsékleten. Összehasonlításképpen, az LF2-t -50 F (-46 F) hőmérsékleten is tesztelték. Ezáltal az LF1 alkalmas mérsékelten hideg környezetre, míg az LF2 a szigorúbb sarkvidéki vagy kriogén feldolgozási körülmények szabványa.


4. Miért gyakoribb az ASTM A350 LF2, mint az LF1 a piacon?

Az LF2 az "ipari szabvány", mert jobb egyensúlyt kínál a hegeszthetőség, szívósság és szilárdság között. Mivel a kettő közötti árkülönbség elhanyagolható, a legtöbb gyártó és kereskedő az LF2-t részesíti előnyben a készletezés egyszerűsítése érdekében. Az LF1-et ma már ritkán adják meg, hacsak nem régebbi projektekhez vagy nagyon speciális, alacsony terhelésű{5}}alkalmazásokhoz.


5. Mi a különbség az ASTM A350 LF2 Class 1 és Class 2 között?

A különbség az ütésvizsgálati hőmérséklet és az energiaigény. Az 1. osztály a szabványos változat, amelyet -50 F (-46 fok) hőmérsékleten teszteltek. A 2. osztályt 0°F (-18°) hőmérsékleten tesztelték, de magasabb szilárdsági követelményekkel rendelkezik. A csőrendszerekben a legtöbb B2B beszerzés esetében az "LF2" alapértelmezés szerint az 1. osztályra utal.


6. Az ASTM A350 LF2 rozsdamentes acél vagy szénacél?

Az ASTM A350 LF2 alacsony-hőmérsékletű szénacél (LTCS), nem rozsdamentes acél. Nem tartalmaz jelentős krómot vagy nikkelt. Kifejezetten olyan csővezeték-alkatrészekhez kovácsolták, mint a karimák és szelepek, ahol a bevágások szilárdsága kritikus fontosságú a rideg törés elkerülése érdekében hideg éghajlaton.


7. Hogyan hasonlít az ASTM A350 LF2 az ASTM A105-höz?

A legfontosabb különbség a hőmérséklet-alkalmasság. Az ASTM A105 környezeti és magas{2}}hőmérsékletű szolgáltatásra szolgál (nincs szükség ütési tesztre), míg az A350 LF2 kifejezetten alacsony hőmérsékletű{5}} (ütődéstesztet igényel -50 F-on). Soha ne használja az A105-öt nulla alatti alkalmazásokban, ahol LF2 van megadva, mivel az A105 törékennyé és megrepedhet.


8. Melyek az ASTM A350 LF1/LF2 karimák általános alkalmazásai?

Ezeket az anyagokat elsősorban olaj- és gázipari alkalmazásokban, vegyi üzemekben és offshore platformokon használják. Konkrétan

hideg területeken üzemelő csővezetékekben és nyomástartó edényekben használják, vagy olyan folyadékokat kezelnek, amelyek gyorsan lehűlnek (Joule{0}}Thomson-effektus).


9. Mennyi az ASTM A350 LF2 kovácsolt termékek jellemző kg-ára?

Az ASTM A350 LF2 ára jellemzően 1,50 és 3,50 dollár között mozog kilogrammonként, a kovácsolás összetettségétől, méretétől és hőkezelési követelményeitől függően (Normalizált vs. Quenched & Tempered). Az árakat a nyers szénacél és a mangán piacán a pótdíj-ingadozások befolyásolják.


10. Milyen hátrányai vannak az ASTM A350 LF1 használatának?

Az LF1 fő hátránya a korlátozott elérhetőség és az alacsonyabb szilárdság. Mivel alacsonyabb a mangán határértéke, edzhetősége és szívóssága gyengébb, mint az LF2. Az LF1 nyersanyagot készleten lévő gyártó megtalálása gyakran nehezebb és időigényesebb{4}}, mint a szabványos LF2 beszerzése.


11. Az ASTM A350 LF2 megköveteli a NACE MR0175 megfelelőséget?

Alapértelmezés szerint nem, de nagyon gyakori, hogy az LF2-t úgy rendelik, hogy megfeleljen a NACE MR0175/ISO 15156 szabványnak. „Sour service” (H2S-környezet) használata esetén az LF2 kovácsolásnak szabályozott keménységűnek (általában 22 HRC-nél kisebb vagy egyenlőnek) kell lennie, és speciális hőkezeléssel kell rendelkeznie a szulfidfeszültség-repedés (SSC) megelőzése érdekében.


12. Mikor NE használja az ASTM A350 LF2-t?

Ne használja az LF2-t erősen korrozív környezetben (aholrozsdamentes acél karimavagy Duplex, mint az F51 szükséges) vagy ultra{1}}kriogén szolgáltatáshoz -50 F (-46 fok) alatt. -150 F-ig terjedő hőmérsékleten olyan anyagokra van szükség, mint az ASTM A350 LF3 (3,5% nikkelacél) vagy az ausztenites rozsdamentes acél.


A Zhengzhou Huitong Pipeline Equipment Co., LTD-ről

A HT PIPE jól ismert{0}}kereskedő és exportőr. Rozsdamentes/szén/nikkelötvözet anyagok beszállítója vagyunk, 15+ export tapasztalattal. Nem csak csöveket, lemezeket, körrudakat kínálunk, hanem csőszerelvényeket, karimákat stb. További információkért és árakért vegye fel velünk a kapcsolatot ingyenesen.


Szerző: Chloe Pu (5 év a rozsdamentes acél-, nikkelötvözet- és szénacéliparban)

Közzétéve: 2026. április 23. (pekingi idő szerint)